{LNG: 'tit-reklama'}

Sponzor článku

REFAGLASS pěnové sklo

REFAGLASS pěnové sklo - logo
Pěnové sklo REFAGLASS je termoizolační materiál vyrobený ze stoprocentně recyklovaného skla. Má mnoho vynikajících vlastností, jako je tepelná izolace, pevnost v tlaku 11t/m2, mrazuvzdornost, nízká objemová hmotnost, recyklovatelnost, ...
Přejít na detail firmy

Příbram III (REFICA a.s.) 168, 261 01 Příbram

Telefon: +420 318 474 777

Firmy z oboru

Český izolující materiál z recyklovaných obalových lahví sbírá úspěchy i na Slovensku

Prestižní cenu Zlatá plaketa v rámci nejvýznamnějšího stavebního slovenského veletrhu CONECO získala příbramská společnost RECIFA,a.s. Oceněna byla za svůj výrobek pěnové sklo, které prodává pod značkou REFAGLASS.

Hodnocena byla nejen kvalita výrobků, unikátní řešení pro stavby, ale tento rok byl kladen důraz především na přínos exponátu pro ekologii a životní prostředí. Pěnové sklo REFAGLASS je vyráběno z odpadového materiálu, konkrétně ze skleněných střepů. Používá se jako izolační prvek a to buď ve formě štěrku, či desek. Protože je stoprocentně recyklovatelné, jde o obnovitelný materiál, který napomáhá trvalé udržitelnosti ve stavebnictví.

Všechny tyto aspekty také odráželo motto 32. ročníku mezinárodního veletrhu Poznání a kvalita. „Této prestižní ceny si velice vážíme. Do soutěže se přihlásily desítky předních českých i zahraničních firem. O to je naše radost větší, že jsme tuto cenu získali právě my,“ říká Oldřich Suldovský, vedoucí prodeje společnosti RECIFA,a.s a dodává: „Zároveň jsme na veletrhu uzavřeli obchod na dodávku 600 m3 pěnového skla na stavbu 10 pasivních domů v Žilině.“ Materiál REFAGLASS se také od roku 2009 může pyšnit zlatou cenou za výrobek roku od předních odborníků České stavební akademie.

Co je pěnové sklo

Pěnové sklo REFAGLASS je tepelně izolační materiál vyrobený ze stoprocentně recyklovatelného skla. Má výborné technické vlastnosti k využití v mnoha oblastech stavebnictví. Díky své vnitřní struktuře je pěnové sklo REFAGLASS vysoce únosné, nenasákavé, nenamrzavé, odolné vůči vnějším materiálům a především nehořlavé.

Jeho použití je vhodné do všech druhů staveb, kde snadno nahradí zastaralé typy izolačních materiálů, které jsou z větší části vyrobeny z ropných látek, což jejich použití značně limituje. Pěnové sklo REFAGLASS je oproti těmto materiálům izolační materiál budoucnosti. Je stoprocentně ekologický a znovu recyklovatelný.

Výrobce

Společnost RECIFA a.s., se soustřeďuje na separaci a recyklaci druhotných surovin. V oblasti zpracování odpadů z papírů, plastů a skla se řadí k nejvýznamnějším zpracovatelům v České republice.

Na českém trhu působí již od roku 1995, kdy zahájila svoji činnost likvidací separovaného odpadu z kontejnerů. Separovaný odpad je tříděn a zpracováván na vlastní lince. Tato třídící linka je schopna zpracovat až cca 12 000 t/ rok. RECIFA a.s., je jediným českým výrobcem pěnového skla v České republice. Prodává jej pod značkou REFAGLASS.

Více informací na www.refaglass.cz

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)