{LNG: 'tit-reklama'}

7 tipů na vinylové podlahy, které vám budou dělat radost každý den

Pochválí nám návštěva náš interiér? Nebude nám zima od nohou? Nestrávíme úklidem celý volný víkend? A nebudeme muset podlahu napřesrok znovu měnit? Jak je vidět, podlahové krytiny hrají ve vašem bydlení důležitou roli, a nejinak tomu je i při jejich výběru. Jak se při něm chovat, abyste nešlápli vedle?

Odpovědí a sázkou na jistotu jsou vinylové podlahy. Jejich variabilita, co se dekorů a barev týká, vám umožní kombinaci s téměř čímkoliv, co si do obývacího pokoje, chodby, kuchyně, koupelny či ložnice (tam všude se totiž hodí) chcete pořídit. Lámat hlavu si nebudete muset ani s případným poškozením, vinylové dílce i role jsou v tomto směru velmi odolné. Úklid pak zvládnete levou zadní a kdyby vás zábly nohy, lze pod vinylové podlahy instalovat podlahové topení.

Jaký vybrat druh?

Abyste se v druzích vinylových podlah vyznali, má se to následovně: Podle uvažované zátěže a doby životnosti si vyberete jednovrstvou (homogenní) nebo vícevrstvou (heterogenní) variantu. Z praktického hlediska rozlišujeme vinylové dílce, hodící se spíše do menších prostorů, a vinylové role. Prvně jmenovaný druh, známý též jako lamely či čtverce, buď disponuje samolepicí vrstvou, instaluje se pomocí speciálního lepidla nebo je určený k plovoucí či volné pokládce. Vinylové role jsou celoplošně lepené nebo na volno položitelné. Samotná pokládka podlah z vinylu je v některých případech náročná. Rozhodnete-li se pro lepenou variantu, je lepší montáž přenechat na zkušených podlahářích.

Pro lepší představu o vinylových podlahách, a ještě snadnější výběr přikládáme sedmičku tipů

Vinylové podlahy Designflooring Art Select Wood a Stone (lepené dílce)

Máte-li rádi vzhled přírodních materiálů, jste zde na správné adrese. Věrohodné imitace dřeva či vápencového kamene s vysokou odolností vás, milovníky přírodního designu, dostanou do kolen.

 

Vinylové podlahy Designflooring LooseLay (volněpoložitelné dílce)

Ticho a rychlost. Pokud vás rozčilují podlahové krytiny, které nedokáží redukovat zvuk, ať už jde o běžnou chůzi či hlasité klapání podpatků, vynikající akustické vlastnosti kolekce LooseLay budou pro vaše uši odměnou. Možnost velmi rychlé instalace tuto velikou výhodu jen vhodně doplňuje.

Vinylové podlahy Designflooring Michelangelo (lepené dílce)

Tak jako byl Michelangelo odvážný umělec, experimentuje s netradičním designem tato řada vinylových podlah. Italská mozaika, kamínková dlažba nebo tepaný plech oživí jakýkoliv interiér. Navíc snese i velké zatížení. Hodí se rovněž do koupelen a kuchyní, kde dobře odolává zvýšené vlhkosti.

Sametový vinyl Flotex® (dílce a role)

Hřejivost a pohodlí koberce a odolnost s životností pružných podlahových krytin v sobě kombinuje kolekce Flotex®. Vinyl vyztužený pevným skelným rounem a nylonovými vlákny vám vytvoří teplou a pohodlnou podlahu.

Protiskluzový vinyl Safety (role)

Vinyl řady Safety Step vás potěší svými skvělými protiskluzovými vlastnostmi. Kromě bezpečnosti, kterou tyto role garantují v různých prostředích, vynikají i elegantním a uhlazeným designem.

Vinylové dílce Centiva Victory

Chcete-li se ve svém interiéru trochu designově odvázat, dílce Victory vám nabízí spoustu barevných efektů, zářivých i matných odlesků a texturních variant. Zcela unikátní je, že žádné dva dílce z této řady nejsou totožné.

Vinylové dílce Tarkett iD Inspiration 55/70

Elegantní, reprezentativní a jednoduché. Takové jsou tyto německé dílce, které nabízí desetitisíce uhlazených variant vzhledu, můžete si tak vytvořit zcela unikátní, a přitom velmi elegantní design podlahy. Velikou roli tu hraje i životní prostředí. Při výrobě se používaly výhradně přírodní a recyklovatelné materiály. Výrobce zároveň garantuje, že při běžné údržbě budete používat výrazně méně čisticích prostředků, než jste byli dosud zvyklí.

Na závěr přidáme dvě dobré rady

1. Pokud uvažujete o vinylu do vlhkého prostředí, doporučujeme lepenou variantu, a to kvůli její 100% voděodolnosti. Alternativou jsou pak zámkové spoje s voděodolným jádrem.

2. Jak již bylo zmíněno, podlahové krytiny z vinylu jsou ideální pro kombinaci s podlahovým vytápěním. Pro takovou instalaci jsou opět vhodnější spíše lepené dílce a role, tentokrát pro lepší tepelnou propustnost.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)