{LNG: 'tit-reklama'}

Byt na míru – vyplatí se?

Zařizujete si interiér nového domu či bytu? A už hodiny marně procházíte katalogy prodejců nábytku a snažíte se nalézt pro svůj domov to nejlepší? A stále to není ono… A co si nechat vyrobit nábytek přímo na míru. Vyplatí se to vůbec? Není nakonec lepší vybrat si mezi stávající nabídkou?

Teplo domova jde od rodinného krbu, dnes už tedy z kuchyně. A toto staré rčení má rozhodně něco do sebe. Pokud se vysloveně nestravujete pomocí polívek z pytlíku, trávíte pravděpodobně v kuchyni v součtu i více než hodinu denně, při pečení nedělních buchet potom ještě více. I z toho důvodu by vám kuchyň měla být sympatická a pobyt v ní příjemný.

Kuchyně na míru? Běžná věc

Kuchyně se dnes už zcela běžně na míru vyrábějí. Přinejmenším většina prodejců nabízí možnost vybrat a sestavit si skříňky podle prostor, který máte k dispozici. Neobvyklá není ani celková výroba kuchyně, kdy truhláři zkonstruují přesně takové poličky a skříňky, které vám budou vyhovovat.

Investovat větší sumu do kuchyně na míru se vyplatí. Možnost vybrat si umístění sporáku, dřezu a dalších velkých spotřebičů, jako lednička, myčka či pračka, je velmi praktické. A to nejen kvůli odvodům vody a odpadu, ale především kvůli celkové ergonomii. Přirozeně rozmístěný prostor na pracovní desce vám přinese snadnější práci.

Sestavte si praktickou obývací stěnu

Kuchyní však byt zdaleka nekončí. Pozornost dále věnujeme především obývacímu pokoji, konkrétně výběru sedačky a obývací stěny. I tyto kousky je možné se dnes nechat z jednotlivých dílů sestavit a získat tak originální kusy nábytku, které se přesně přizpůsobí našemu bydlení.

V zásadě platí, že neexistují meze pro to, kdy se už rozhodnout vyměnit sériově vyráběné kousky za vlastní návrhy a představy, které v realitu přetvoří šikovní řemeslníci. U televizních stěn však poskytují i výrobci dostatečnou variabilitu jednotlivých dílů, a tak si stěnu jednoduše sestavíte sami.

Nezapomeňte na předsíň

Nejinak je tomu ani třeba u předsíňové stěny. Zde však velkou roli může hrát velikosti prostoru, který máme k dispozici. Zvláště v panelákových bytech je prostor pro předsíň značně stísněný a místo se najde nanejvýše pro malý věšák na zeď a botních na několik párů bot.

Celkově vzato se nábytek na míru vyplatí především tehdy, máte-li byt netradičních rozměrů, respektive musíte-li co nejchytřeji využít každý volný prostor. U čeho váhat nemusíte, je jednoznačně kuchyň – zde řešení na míru oceníte už při prvním velkým vaření.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (1 reakcí)