{LNG: 'tit-reklama'}

Chcete se koupat v křišťálově čisté vodě? Pomůže bazénový vysavač

Mechanické nečistoty, napadané listí nebo usazeniny a hmyz komfort koupání v bazénu rozhodně nezvyšují.

Zbavit se jich přitom nemusí být nijak pracné a namáhavé. Bazén s čistou vodou vám pomohou udržet bazénové vysavače a další technické prostředky.

Přemýšlíte o tom, jak mít čistý bazén prakticky bez práce? Musíte zajistit několik základních věcí: Mechanickou filtraci, která odstraní nečistoty z vody v bazénu, dále desinfekci vody kvůli prevenci množení bakterií, plísní nebo řas a také udržování správné hodnoty pH. Je nezbytné zabránit znečišťování vody spadem nečistot a také čištění dna a stěn bazénu. V tom vám mohou dobře pomoci bazénové vysavače. Rozlišujeme několik druhů bazénových vysavačů.

Základním a nejběžnějším typem je ruční bazénový vysavač. Ten můžete připojit například k zahradní hadici, podobně jako vysavač Magic VAC. Největší výhodou jsou pochopitelně nízké náklady na takový vysavač, pořídíte ho doslova za pár stovek. Musíte však vysávání dna a stěn bazénu provádět manuálně.

Tuto práci vám ušetří poloautomatické bazénové vysavače. Můžete je připojit hadicí na skimmer. To je zařízení, které slouží k odstraňování povrchových nečistot, které plavou na hladině vody v bazénu. Skimmer zároveň odvádí vodu do filtračního okruhu. Poloautomatické vysavače využívají sací síly právě filtračního systému přes membránu.

Takový vysavač pak namátkou projíždí dno a boky bazénu. Během pár hodin vyčistí dno a stěny bazénu a vy u toho vůbec nemusíte být. Pohyb vysavače po bazénu ovlivňuje především ohyb a kroucení hadice. Cena těchto vysavačů začíná přibližně na pěti tisících, třeba u modelu Kontiki.

Úspora času a manuální práce je ale pro řadu zákazníků tak ohromnou výhodou, že si rádi připlatí. Jen málokdy se stane, že by se nějaká z úklidových prací udělala doslova sama. Poloautomatické bazénové vysavače to zvládnou,“ říká Lukáš Petr ze společnosti Marimex, která je nejen největším dodavatelem nadzemních bazénů v Česku, ale pochopitelně také významným prodejcem souvisejícího příslušenství.

Pro velké zapuštěné bazény je pak neocenitelným pomocníkem skutečný automatický vysavač. Ty nejchytřejší modely se zabudovaným mikroprocesorem dokážou samy rozhodnout o nejvhodnějším čisticím mechanismu pro váš bazén. Samy tak podle míry znečištění dna i stěn bazénu rozhodnou, jak pracovat maximálně efektivně. Můžete je ovšem řidit také prostřednictvím dálkového ovladače. Takové bazénové vysavače (například luxusní model Dolphin 2002) pracují skutečně za vás. O nic se nestaráte, bazén přitom máte dokonale čistý.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)