{LNG: 'tit-reklama'}

Diamantové kotouče NORTON Silencio. Až o 25 dB tišší řezání

Stavební práce jsou kvůli přísným hygienickým limitům hluku v bytových zástavbách nebo vnitřních prostorách budov ztíženy. Společnost NORTON Clipper proto přišla s řešením – diamantový kotouč Silencio zvládne řezat většinu běžných stavebních materiálů až o 25 dB tišeji, než jiné diamantové kotouče. Rozdíl je to propastný.


Základem sendvičová stavba těla

Za tak významným snížením hlučnosti řezání stojí jedinečná stavba diamantového kotouče Silencio. Samotné tělo vypadá jako sendvičová konstrukce, přičemž jeho prostředek vyplňuje polymerová hmota pohlcující vibrace. Patentovaná technologie výroby kotouče navíc zabraňuje proudění vzduchu mezi jednotlivými drážkami, čímž prakticky eliminuje vysokofrekvenční hvízdavý efekt. Výsledek jsme už naznačili: hlučnost řezání bývá o 15- 25 dB nižší, než je tomu u běžných diamantových kotoučů.

Dlouhá životnost, rychlý řez

Diamantové kotouče Silencio mají (stejně jako všechny kotouče z rodiny NORTON Clipper) velmi vysoký segment: 15 – 17 mm. Větší množství pojiva i vyšší počet diamantů přirozeně prodlužují životnost kotouče, patentovaná technologie výroby segmentu navíc zrychluje řezání až o 40 %! Svou práci na stavbě tak vykonáte nejen mnohem tišeji, ale také o poznání rychleji.

Uplatní se kdekoliv

Jestliže vám zrovna vrtá hlavou, co všechno můžete s kotoučem Silencio řezat, máme pro vás dobrou zprávu. Existují dva základní typy tohoto kotouče: Silencio BETON je určen na řezání betonu, armovaného betonu či zámkové dlažby, kotouč Silencio UNI poté na širokou škálu běžně používaných stavebních materiálů – šamotové materiály, žulu, vápenec, čedič, vapis nebo třeba achát.

Pokud byste si se správným výběrem kotouče nebyli jistí nebo potřebovali s čímkoliv poradit, zeptejte se přímo autorizovaného dodavatele. Tím je v České republice např. diamantove-rezani.cz - vyjma poradenství a prodeje poskytuje také záruční a pozáruční servis.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)