{LNG: 'tit-reklama'}

Investice do vlastního bydlení zhodnotí vaše peníze

Posíláte si měsíčně tisíce korun na konto stavebního spoření ve víře, že si „jednoho dne“ koupíte byt, ale přitom stále platíte nájem? Připravujete se o možnost bydlet daleko rychleji ve vlastním. Nemovitost je navíc investice, jejíž tržní hodnota časem stoupá.
Vlastní nemovitost
je snem každého z nás. Většina lidí si však nemůže dovolit vynaložit velkou částku najednou, a proto často volí možnost hypotéky. Takové rozhodnutí ale děláme na několik desítek let dopředu a je proto důležité jej pečlivě zvážit. O tom, jak správně investovat, bychom se měli vždy poradit s odborníky a vytipované nemovitosti si v klidu prohlédnout. Ne každá novostavba je totiž postavena dle správných technologických postupů a případů, kdy se klienti napálili, je celá řada. Jedním z vodítek pro výběru budoucího bydlení je i „Průkaz energetické náročnosti budovy“. Ten kromě údaje o vlivu provozu budovy na životní prostředí říká, jak je budova úsporná. Jednoduše to znamená, kolik ve výsledku zaplatíme za vytápění a další energie. Investovat bychom měli tedy jen do těch nemovitostí, které jsou alespoň v energetické třídě B – „Velmi úsporná“.

Nemovitost na Praze 5

Nejdůležitější je vždy lokalita

Dalším vodítkem při rozhodování, do čeho investovat, jsou tyto prvky:

  • Vybírejte nemovitost, která bude na atraktivním místě s dobrou dopravní dostupností a občanskou vybaveností.
  • Blízkost zastávky MHD, škola, sportovní vyžití nebo obchodní centrum je základem.

Takové parametry stěží naleznete na periferii Prahy, a proto se vyplatí poohlédnout se v oblasti vnějšího centra. Ceny nemovitostí zde nejsou tak vysoké jako v centru samotném a navíc zde nalezneme velice dobrou nabídku služeb. Kdo by nechtěl být do pěti minut v parku a přitom za 10 minut v centru? Výhodou takové lokality je i to, že cena nemovitosti zde pouze poroste a v budoucnu svoji investici můžeme i výrazně zhodnotit. Obvyklá je i dobrá možnost parkování a u novostaveb vlastní garáž. Nečekejte proto na poslední chvíli a začněte otázku investice do vlastního bydlení řešit ještě dnes. Čím dříve své peníze investujete, tím lépe se vám v čase zhodnotí.

Rezidence .142 Radlicka na Praze 5
 

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)