{LNG: 'tit-reklama'}

Jak bezpečně posekat prostor kolem záhonů

Potřebujete zastřihnout trávník na místě, kam s rotační sekačkou nezajedete? Pořiďte si nůžky na trávu, plotové nůžky, strunovou sekačku nebo křovinořez. Pomůžeme vám rozhodnout, který pomocník se hodí právě pro vaši zahradu.

 

Kvalitní sekačka je základ

Výběr zahradní sekačky určitě nepodceňte. Může vám ušetřit spoustu práce se zarovnáváním těžko přístupných míst. Ať už vybíráte benzínovou či elektrickou sekačku, vždy se zajímejte o šíři jejího záběru. A není vůbec od věci porovnat tento údaj s šířkou stroje.

Do míst, která jsou pro běžnou rotační sekačku příliš těsná, se perfektně hodí strunová sekačka. Snadno doseká trávník podél cesty, plotu nebo okolo stromů. Oproti klasické sekačce jsou strunové modely příjemně lehké, mají nízkou hladinu vibrací a snadno se ovládají.

Nůžky na trávu a plotové nůžky doladí trávník k dokonalosti

S drobnými nedokonalostmi si hravě poradí nůžky na trávu a plotové nůžky. Dostanou se pod lavičku i další zahradní nábytek, snadno zarovnají prostor kolem skalky nebo zastřihnou trávník podél chodníčku. Pokud potřebujete zkrátit jen pár přerostlých stébel, bohatě vám postačí mechanické nůžky. Jestliže ale chcete upravit větší plochu, určitě sáhněte po akumulátorovém modelu. A když vám plotem prorůstají silnější větve, použijte křovinořez, který si hravě poradí i s dřevinami.

Nezapomeňte na hnojení a vertikutaci

Na začátku jara byste si měli udělat čas i na celkovou regeneraci trávníku, se kterou vám pomůže vertikutátor. Má speciální nože, které řezají travní drny přibližně do hloubky 2–4 mm a vytrhávají mech i plevel. Díky tomu se půda krásně provzdušní. Zároveň také vertikutátor zajistí, že se budou dobře vstřebávat živiny i vláha.
Kromě vertikutace byste měli zjara myslet i na hnojení. Po zimě je zem vysílená a kvalitní hnojivo ji opět vrátí do formy. Trávník se rychle zazelená a bude vám dělat radost až do podzimu.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)