{LNG: 'tit-reklama'}

Jak udržet váš bazén fit

Každý, kdo má bazén, dobře ví, že péče o něj vyžaduje pravidelné a systematické sledování.

Pár horkých letních dnů bez péče totiž může znamenat minimálně týdenní léčení bazénu a spotřebu značně vyššího množství chemikálií pro navrácení jeho čistoty. Teplé počasí a nedostatečný přísun chlóru snadno způsobí nepříjemné zakalení až zazelenání bazénů a vytvoření nepříjemných řas a sinic.

V boji proti nežádanému znečištění vám pomůže bazénová chemie. Do ní patří multifunkční tablety chlóru, granulát sloužící k regulaci pH nebo vločkovač. Oblíbené jsou i různá aroma do vody. Díky výše uvedené chemii udržíte vodu v bazénu čistou a jasnou po celé léto a tedy i koupací sezónu.
Co si ale počít, jste-li alergičtí na chlór nebo nevyhovuje-li vám jeho štiplavý zápach? Pomůže vám bazénová filtrace, pomocí které upravíte vodu mechanicky. Písková bazénová filtrace patří mezi nejrozšířenější způsob úpravy vody. Jejím principem je zachycování nečistot ve filtrační náplni, přičemž zpět do bazénu se vrací pouze čistá voda. Filtrační náplň tvoří vrstvy křemičitého písku, které zachycují veškeré nečistoty. Její efektivita je tím vyšší, čím více vrstev filtrační náplň má. Písek je třeba jednou týdně proprat, což však závisí na vytíženosti bazénu.

Písková filtrace, bazénová filtrace a bazénový vysavač společně tvoří nejlepší způsob, jak bojovat proti zanesení bazénu a jeho nečistotám. Veškeré tyto výrobky zakoupíte u prodejců bazénů v kamenných obchodech nebo jednodušeji online. Společnost Albixon, která se specializuje na výrobu bazénů a je v tomto oboru jedničkou na trhu, na svých internetových stránkách kromě bazénů, vířivek, solárních sprch a podobně nabízí právě veškeré bazénové příslušenství, vše tedy nakupíte u jednoho kvalitního dodavatele. Podívejte se tedy na webové stránky http://www.bazeny.cz/bazenove-prislusenstvi/ a pořiďte si pomocníky, kteří udrží váš bazén krásně čistý a průzračný.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)