{LNG: 'tit-reklama'}

Jak vybírat lokality pro rodinné domy

Uvažujete o rodinném domu a hledáte vhodný pozemek pro jeho stavbu, či zvažujete o koupi již postaveného rodinného domu? Rodinné domy se v posledních letech stavěly, jak se říká, i na zelené louce.

 

 

Obce, kde se stavělo, nejsou na takový nárůst obyvatelstva připravené a vybavené. A působí to spíše problémy všem zúčastněným, než radost z nového bydlení, nových obyvatel.

Jak a kde tedy hledat místo pro rodinné domy, které začíná za Vaším budoucím plotem?

Kde hledat rodinné domy?

Je třeba, abyste si pro své budoucí rodinné domy nejprve ujasnili priority, co je pro Váš spokojený život důležité.

Jestli dobrá dopravní dostupnost do blízkého města a tudíž neustálé cestování. Anebo občanská vybavenost přímo v obci. Rodinný dům přímo v centru města je velice pohodlné bydlení. Ale to také nemusí vyhovovat každému.

Tedy na jaká kritéria se v samém počátku zaměřit? Lokality pro rodinné domy volte tak, aby bylo možno v nich fungovat bez toho, abyste byli odkázáni výhradně na automobil. To je vodítko, které umí zhodnotit leccos.

  • Občanská vybavenost – To je jedno z prvních kritérií a nejdůležitějších. Rodinné domy se dají postavit takřka kdekoli. Ale k tomu, abyste nemuseli pokaždé, když Vám dojde pečivo sedat do auta je za potřebí více. Školka a škola je důležitá, ve vzdálenosti dosažitelné pokud možno pěšky. Lékař a zubař pohodlně autobusem. Stejně tak obchod potravinami, zelinář, pekař, řezník, či drogerie, lékárna a pošta. Nezapomínejte na kanalizaci v obci, vodovod, plyn a signál mobilního telefonu, či WiFi.
  • Dopravní dostupnost a obsluha – Do obce, kde chcete vybírat rodinné domy, by měl jezdit vlak, nebo autobus. A to nejen dvakrát v 6 hodin tam a dvakrát ve 3 odpoledne zpět. Minimálně každou hodinu je nutné. Jinak se opět bez auta neobejdete.
  • Zaměstnanost v obci, či blízkém okolí – Zaměstnanost přímo v obci, kde svůj rodinný dům chcete vybírat, je ohromná výhoda. Popřípadě by možní zaměstnavatelé měli být dosažitelní vlakem, či autobusem.
  • Životní prostředí – Čistou přírodu chce mít kolem sebe každý. Zaměřte se i na staré sanované lokality. Původní a nyní možná už zasypané skládky a navážky. Plánovaná výstavba čističky odpadních vod. Zjistěte si obory nejbližších firem a podniků. Prohlédněte si radonovou mapu.
  • Územní plán - Zjistěte si na obci, či na internetu plánované změny v územním plánu. Např. výstavba dálničního přivaděče, další výstavby rodinných domů, továrna na zelené louce apod. Územní plán se samozřejmě může v průběhu let měnit. Ale jeho aktuální stav je rovněž vypovídající. A pro Vaše rodinné domy velmi důležitý.

Je toho opravdu velmi mnoho co zjistit. Ale aby Vaše rodinné domy poskytovaly opravdu vše, co ke spokojenému životu potřebujete je toto vše mít zjištěno. Vezměte si výše uvedené body a zvažte co je pro Vás priorita. Je a bude to pro Vás důležité.

 

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)