{LNG: 'tit-reklama'}

Ložnice v rustikálním stylu – ideální možnost, jak si užít klidu a harmonie

Velkou oblibu v posledních letech získává rustikální styl nábytku. Důvod je jasný, spojuje totiž v sobě harmonii a přírodu. Právě to spoustě lidí pomáhá alespoň na chvíli hodit za hlavu veškerý stres a zapomenout na každodenní pracovní i životní problémy.

Nenechte se ale zmást, přestože rustikální styl často bývá označován jako venkovský, rozhodně není zastaralý. Možná si právě představujete vybavení své chalupy – rustikální styl však má něco navíc. Můžete ho snadno kombinovat s prvky moderními. Díky tomu je tento styl nejen hezký, ale zároveň si zachovává i vysokou funkčnost. Snoubí se tak harmonie i skvělé využití. A přesně proto jsou čím dál populárnější rustikální ložnice. Ty navíc vyvolávají pocit domácí pohody, stálosti a spolehlivosti.

Ložnice jako příjemné útočiště

Právě ložnice by totiž měla být místností, kde si můžeme nejen příjemně odpočinout, ale zároveň by měla být i naším útočištěm, centrem klidu, kam se můžeme kdykoli schovat. Tento pocit dokážou typické materiály rustikálního stylu bez problémů navodit. A co ty typické materiály jsou? Především dřevo a kámen. V žádném případě se ale nemusíte bát, že by působily chladně.

Co se týče barev, nejvíce se k rustikálnímu stylu vážou ty přírodní a neutrální. Výjimkou ale nejsou ani pastelové. Barvy totiž mají reprezentovat rozkvetlou louku, která je základním prvkem, kterým se rustikální styl inspiruje. Proto tak často v rustikálních ložnicích najdete květované vzory na stěnách i nábytku. Jedno si ale zapamatujte – pro tento styl není tolik důležitá preciznost provedení, ale především to, že se jedná o ruční práci.

Jednotlivé prvky spolu musí ladit

Základem každé rustikální ložnice je bytelná a stabilní postel, která je jemně zdobená. Při jejím výběru je ale třeba dbát na to, aby se zdobení netlouklo se vzorem na stěnách a nábytku.

Chybět nemohou ani tradiční rustikální šatní skříně. Je zbytečné právě na nich šetřit. Pokud byste se rozhodli, že šatní skříň momentálně nepotřebujete a s jejím pořízením ještě počkáte, mohlo by se vám to ošklivě vymstít. Zvlášť snadno mačkavé oblečení je těžké uložit do boxů tak, abyste ho nemuseli hned, jak si ho budete chtít vzít na sebe, znovu žehlit. Šatní skříň pak mohou doplnit i stylové dřevěné komody.

Noční stolky jako praktický doplněk

Pořiďte si i noční stolky do ložnice v rustikálním stylu, skvěle tak podtrhnete celkový dojem místnosti.

Máte obavu, že nedokážete vše dokonale sladit? Ničeho se nebojte, existují totiž rustikální nábytkové sestavy do ložnice, které jsou výtvorem profesionálních designerů, takže zachovávají dokonalou harmonii. Na zem pak položte kusové koberce s vysokým chlupem.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)