{LNG: 'tit-reklama'}

Na co si dát pozor při koupi rodinného domu?

Koupě nemovitosti není jednoduchý krok. Je to investice do budoucna, jedná se o váš nový domov, ve kterém nejspíš prožijete celý svůj život i s rodinou. Pokud jste se tedy rozhodli pro koupi domu, je důležité si správně vybrat a nedostat se do potíží. Na co si tedy dát pozor?


Odpovídá stav ceně?

Tím nejjednodušším parametrem, který si musíte pohlídat, je kvalita domu. Jeho stav musí odpovídat ceně, a pokud je tomu jinak, je důležité tuto chybu buď napravit, nebo se poohlédnout po bydlení jinde. Zohlednit musíte také stáří domu. Pokud bude vyžadovat rekonstrukci – drobnou nebo větší – vždy si tyto opravy zhruba odhadněte a připočítejte k nákupní ceně nemovitosti. Nakonec se vám totiž celková cena může vyhoupnout pěkně vysoko.

Je v pořádku právní stav domu?

Právní záležitosti jsou ošemetné, a proto je dobré dát si na ně pozor. Důležité je především zjistit, kdo dům nabízí. U koupě nemovitosti přes realitní kancelář je to jednodušší, zde je všechno ověřené a bez nedostatků. Pokud ale chcete koupit dům od vlastníka, musíte si dát na všechno pozor sami. Především musíte vědět, zda je vlastník skutečným vlastníkem. Toto lze jednoduše zjistit z výpisu na katastrálním úřadu. Důležité je obeznámit se se všemi právními náležitostmi.

Zajištění hypotéky

Hypotéka je další důležitý krok, který nejspíš budete muset zajistit. Je dobré si předem zjistit, kde si můžete nejvýhodněji půjčit a především kolik vám banka poskytne. Hypotéka je start k novému bydlení.

Realitní kanceláře – spolehlivost a jistota

Pokud se rozhodnete obrátit se na realitní kancelář, využít můžete opravdu širokých služeb. Realitní kancelář Homesweethome.cz nabízí širokou nabídku domů. Katalog společnosti je interaktivní, snadno se ovládá a je přehledný. Nemovitosti jsou přehledně popsány, takže hned vidíte všechny potřebné informace.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)