{LNG: 'tit-reklama'}

Objevte krásu ratanu ve svém domově

Přírodní materiál vhodný do všech interiérů, lehký a zároveň i pružný a pevný? Takový je přírodní ratan, stále více oblíbený materiál, ze kterého se vyrábí nádherný nábytek a bytové doplňky.

Do interiérů se používá i ratan loupaný z proutí nebo kůry a také různé druhy bambusů, banánové listí nebo třeba vodní hyacint. Jednotlivé pruhy se dobře proplétají a snadno se z nich vytváří i netradiční tvary.

Proto si můžete vybrat nábytek klasických tvarů, ale i nezvyklý a extravagantní. Mezi klasiku patří ratanová houpací křesla, stolečky a židle nebo křesílka. Ratan je vynikající materiál na různé koše, košíčky, truhly a zásuvky, ať už kulaté nebo hranaté. Je pevný a pružný, proto snese vysoké zatížení a přitom je lehký, takže se snadno přenáší. Navíc je prodyšný a příjemně se na něm sedí.

Nejvíce oblíbenou barvou, ve které se nábytek z ratanu nabízí, je ta přírodní. Mezi další patří medová a hnědá. Ve stejných barvách pořídíte i doplňky, jako jsou stínidla, stojany na květiny i deštníky, věšáky na šaty, ale třeba i paravany, botníky či vinotéky. Velice oblíbené jsou ratanové obaly na květináče, které se hodí na každé okno a ke všem květinám, které nepotřebují průhledný květník.

K venkovnímu využití je pak lepší umělý ratan, který více odolává rozmarům počasí. Neničí ho přímé slunce ani UV paprsky, stejně tak mu nevadí mráz ani střídání teplot. Na pohled vypadá jako přírodní a přitom cena je, oproti přírodnímu ratanu, poloviční. Nábytkové sety z umělého ratanu můžou být venku po celý rok, na balkóně, na terase i v altánku nebo zimní zahradě. Jeho údržba je jednoduchá, stačí hadřík s vodou, případně běžný čistič a nábytek bude vypadat jako nový dlouhá léta.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)