{LNG: 'tit-reklama'}

Ocelové konstrukce, jak je ještě neznáte

Montované ocelové haly, to nejsou jen sklady nebo výrobní závody. Navrhování ocelových konstrukcí provází neustálý vývoj a dnešní ocelové stavby jsou prakticky neomezené co do využití, formy i kreativity.

Obchodní centra, autosalony

Prvním druhem netypického využití ocelové stavby je stavba obchodního centra, autosalonu a jiných prodejních prostor. Ocelová konstrukce je velice variabilní a tak v návrhu nic nebrání popustit uzdu své fantazii. Příkladem je autosalon Porsche, nebo servis Ferrari, kde je zajímavě řešeno opláštění haly a detaily zábradlí, pomocí tahokovu.

Veřejné prostory a reprezentativní budovy

To, že montovaná ocelová stavba nemusí být jen z kovu, dokazuje objekt restaurace Oceán v ZOO Praha. Fasáda této restaurace je řešena pomocí černého lakovaného plechu a doplněna o krycí dřevěné lamely. Prvek dřeva se opakuje i u zábradlí terasy, kde se střídá se sklem a přiznanými ocelovými sloupy u přístřešku terasy.

Rekonstrukce fasády z Boletických panelů

Staré fasády, především administrativních budov, byly za minulého režimu často realizovány pomocí takzvaných Boletických panelů. Toto řešení, kdy je ocelový rám vyplněn z vnější strany pohledovým sklem a z vnitřní strany deskovým materiálem, je dnes na pokraji životnosti. Navíc, často diskutované je použití nebezpečného azbestu jako výplňového materiálu, uvnitř Boletických panelů. Výměnu je nejlepší realizovat pomocí sendvičových panelů, které jsou vyplněny nezávadnou minerální izolací, polyuretanem. Tyto panely jsou zhotoveny z pozinkovaného plechu, doplněného o barevnou úpravu. Vaše stará budova tak příjemně prokoukne a navíc se výrazně zlepší její tepelné ztráty.

Sportoviště, parkoviště, seníky

Ocelová konstrukce, to není jen uzavřený prostor. Pomocí obloukové střechy Legato můžeme realizovat i stavby, které jsou prostorově otevřené a slouží primárně pro specifické účely. Samonosný oblouk dosahuje rozpětí až 20 m a kombinací více oblouků, lze dosáhnout zastřešení až neomezené plochy. Střecha Legato je díky své lehké konstrukci vhodná i pro zastřešení parkovacích stání, sportovních stadionů, nebo jako přístřešek pro skladování zemědělských surovin.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)