{LNG: 'tit-reklama'}

Rekonstrukce a modernizace výtahu v panelovém domě

V dnešní době se stále více hovoří o zastaralých výtazích, které nalezneme ve spoustě starších panelových domů po celé České republice. V mnoha ohledech neodpovídají až 80 % výtahů v České republice dnešním standardům, skrývá se v nich celá řada nebezpečí a nesplňují normy Evropské unie.

Většina výtahů je v panelových domech v provozu kolem dvaceti let. Z pohledu bezpečnosti, spolehlivosti i životnosti mají ty nejlepší roky již za sebou, což se projevuje častými poruchami. Staré výtahy se nevyplatí ani ekonomicky. Odborníci soudí, že výtahy, vyrobené před rokem 1993, nelze opravit tak, aby byla odstraněna všechna rizika. Proto nezbývá, než stávající výtah modernizovat nebo pořídit výtah nový

Spolehlivost a jízdní komfort

Výtahy by v první řadě měly splňovat všechny bezpečnostní normy. Nové bezpečnostní prvky, jako kabinové dveře či nehořlavé materiály, eliminují rizika při provozu. Kromě bezpečnosti musí výtahy plnit také svou základní funkci, tedy spolehlivě přepravovat cestující. Moderní výtahy garantují plynulý rozjezd i zastavení s přesností +- 5 mm pomocí standardně dodávaných frekvenčních měřičů. Díky synchronním motorům je zvýšena rychlost přepravy cestujících až o 35 %.

Součástí moderních výtahů jsou také prostornější kabiny, které poskytují více pohodlí osobám s kočárkem či handicapovaným osobám. Pro bezproblémový provoz funguje servisní služba 24 hodin denně. Dalším pozitivem moderních výtahů je také estetický vzhled. Dnes můžete vybírat z široké nabídky materiálů a dekorů, které vytvoří velmi příjemné prostředí.

Ekonomické výhody

S moderními výtahy přichází také jisté ekonomické výhody. Modernizovaný výtah ušetří náklady majiteli i všem obyvatelům panelového domu a mnohonásobně zvýší komfort přepravy. Moderní technologie řízení zajišťují úsporu energie až o 30 %.

Co by novému výtahu nemělo chybět?

Moderní výtahy by měly splňovat normy Evropské unie. Nové výtahy by měly být především vybaveny vnitřními dveřmi, speciálním brzdícím systémem nebo telefonickým propojením s nepřetržitou službou pro případ, že by ve výtahu někdo uvázl. Nadstandardním vybavením je například kamerový systém nebo automatické vyhodnocování poruch výtahu.

Moderní a spolehlivý výtah by měl být samozřejmou součástí každého panelového domu. Pokud jste se rozhodli pro jeho modernizaci, je potřeba pečlivě vybrat dodavatele i montážní firmu. Obraťte se na odbornou firmu prověřenou referencemi, jejíž zkušenosti jsou zárukou skvělého výsledku a vaší dlouholeté spokojenosti.

Výtahy VOTO Plzeň s.r.o.

Výtahy VOTO Plzeň s.r.o. funguje na našem trhu již přes 20 let. Firma zavedla a používá systém zaručující kvalitu v oboru vývoje a zabývá se výrobou, dodávkami, montáží i následný servis výtahů všech druhů. Předmětem činnosti firmy jsou také výtahové šachty, plošiny pro imobilní a výtahy vhodné do rodinných domů.

Rozhodnutí o modernizaci výtahu v panelovém domě patří k zásadním úkolům, před kterými majitel i obyvatelé domu stojí. Firma Výtahy Voto vám zajistí rekonstrukci výtahové šachty i montáž nového moderního výtahu přesně podle vašich požadavků.

Před samotným výběrem vašeho nového výtahu si můžete prohlédnout všechny předchozí realizace již fungujících výtahů. Díky nimž jistě získáte lepší a přesnější představu o funkčnosti modernizovaného výtahu.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)