{LNG: 'tit-reklama'}

Rustikální obývací pokoj – relaxace v příjemném přírodním prostředí

Vzpomínáte s láskou na vyprávění z dob vašich babiček a prababiček? Líbí se vám fotografie interiérů z této doby? Chcete načerpat jak romantiku, tak estetiku? Pak se vydejte cestou rustikálního nábytku.

Ten je typický svými oblejšími a jemnějšími tvary, zdobením s vyřezávanými ornamenty a svou bytelností. Vyzařuje z něj harmonie, klid a soulad s přírodou. Největší důraz je kladen na ruční práci, nikoli na preciznost provedení.

Venkovský neznamená zastaralý

Rustikální styl nábytku často bývá označován též jako venkovský. Ve spojitosti s připomenutím dob našich prarodičů teď možná máte pocit, že se jedná o zastaralý styl, který je typický pro české chaty a chalupy. Ale není tomu tak. Rustikální styl totiž v sobě skrývá nejen romantiku a punc starodávnosti, ale i funkčnost. A přesně to je důvod, proč je v poslední době tak oblíbený.

Základním materiálem je kámen a dřevo, využívá se však pouze masivní a hrubě opracované. Zároveň nebývá zbytečně zakryto nátěrem – díky tomu je jasně viditelná krása dřeva, ale i jeho nedostatky, což jen podporuje přírodní atmosféru celé místnosti. Tomu napomáhá i použití laku, případně speciální voskové úpravy.

Do obývacího pokoje ideální

Pro všechny své vlastnosti se rustikální nábytek skvěle hodí do obývacího pokoje. Jeho zařízení bychom ostatně měli věnovat zvlášť velkou pozornost. Obvykle je to totiž jediná místnost v celém domě nebo bytu, kterou vidí návštěva. A co si budeme povídat, občas se hodí trochu se vytáhnout.
Navíc je třeba si uvědomit, že právě v obývacím pokoji trávíme vysoké procento času. A patrně nikdo se nechce dívat na interiér, který by se mu ani trochu nelíbil. Investice do zařízení obývacího pokoje tak nikdy není zbytečná. Vše je však potřeba si pořádně promyslet, aby spolu jednotlivé prvky dokonale ladily a místo krásného rustikálního obývacího pokoje nevznikl ošklivý paskvil.

Vše je potřeba sladit

Pokud máte obavy, že se vám to nepovede, nevzdávejte se. Na trhu jsou totiž připraveny již hotové rustikální nábytkové sestavy a sety do obývacího pokoje, které navrhli zkušení designeři. Problému, že by vám něco neladilo, se tím snadno vyhnete.

Jestliže však máte alespoň trochu estetického cítění, neváhejte se do zařizování rustikálního obývacího pokoje pustit sami. Při výběru jednotlivých prvků myslete na to, že rustikální nábytek musí být pevný, stabilní a bytelný, což platí i pro rustikální konferenční stolky do obývacího pokoje. Skrývá to v sobě obrovskou výhodu – takovýto nábytek vám totiž vydrží velmi dlouho.

Stejným případem jsou i komody ve venkovském rustikálním provedení. Do nich si můžete uložit vše, co potřebujete, a navíc jsou velmi hezkým interiérovým doplňkem.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)