{LNG: 'tit-reklama'}

Security výbava a výstroj: Jak chránit svůj majetek?

V dnešní době není opatrnosti nazbyt. Opuštěný dům, sklad, rozestavěný objekt, hala, továrna,… to jsou objekty, které jsou nejčastějším cílem zlodějů, narkomanů a dalších osob, které na svém pozemku rozhodně mít nechcete. Jak co nejefektivněji chránit svůj majetek?


Fyzická ochrana majetku

Pokud jste majiteli většího – ať už soukromého nebo průmyslového – objektu, s elektronickým zabezpečením si nejspíš nevystačíte a budete se poohlížet po službách fyzické ostrahy. Jaké jsou úkoly pohyblivé ostrahy?

  • Zabránit vstupu osob a vjezdu vozidel do objektu.
  • Zabránit nekontrolovanému vynášení a vyvážení materiálů, zboží a dalších věcí ze střeženého objektu.
  • Realizace zásahů při mimořádných událostech.
  • Ověřování příčiny signalizace o narušení chráněného prostoru zabezpečeného pomocí elektronického zabezpečovacího systému.
  • Informování určených pracovišť o příčině vzniku nežádoucího stavu.
  • Provádění pochůzkových hlídek.


To jsou služby, které vám nabídne agenturní ostraha, která je samozřejmě vybavena vlastní výstrojí. Co když si chcete ostrahu zajistit sami? Co když si chcete sami najmout člověka, který bude váš majetek chránit? Pak mu výstroj musíte zajistit sami. Co budete potřebovat?

Svou ostrahu vybavte obranným sprejem, elektrickým paralyzérem, teleskopickým obuškem, vysílačkou, elektronickým obchůzkovým zařízením, jednorázovými pouty, svítilnou a pouzdrem na zásobníky.

Tip: Vždy si najímejte dvojici, aby jeden člověk mohl být na obchůzce a druhý v budově, kde má přístup ke kamerovým systémům, telefonu a počítači. Pak bude jejich zásah proti nezvaným návštěvníkům mnohem efektivnější.

Elektronické zabezpečení

Pokud chcete před zloději chránit svůj dům či jiný menší objekt, ochranku si nejspíš najímat nebudete. Vystačíte si s domácím zabezpečovacím systémem, kamerami nebo jejich atrapami a detektorem pohybu. Pořízení elektronického zabezpečení není příliš nákladné a až pojedete na dovolenou, budete svůj prázdný dům či obchod opouštět s klidným srdcem.

Tip: Ostraha větších objektů se bez elektronického zabezpečení také neobejde. Velké objekty ale vyžadují součinnost elektronického a fyzického zabezpečení.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)