{LNG: 'tit-reklama'}

Vychytané schodiště

Schody většinou tvoří dominantní prvek v rodinných domech, nebo mezonetových bytech. Často se stává, že bývají opomíjeny a designově se do prostoru nehodí, nebo nejsou ve stejném provedení jak zbytek interiéru. I se schody se dá hezky pracovat a majitelé by toho měli využívat.


Správný materiál

Důležitý bývá materiál, z jakého jsou schody vyrobeny. Pro každý prostor se hodí jiný typ. Schodiště tak může být buď betonové, kovové, nebo jak se stalo v posledních letech oblíbené - dřevěné schodiště.

Ne všude se ale dřevo hodí. V moderních prostorách, nebo mezonetových bytech bude více sedět kovové nebo betonové schodiště s kovovými doplňky, nebo proskleným zábradlím. Moderní prvky tak dávají vzdušný a zajímavý prostor kolem.

Dřevěné schody se používají buď u starších domů, nebo také u novostaveb, kde je interier laděn do klasického stylu.

Realizace

Schody u novostaveb nebývají problém. Samotný návrh a realizace řeší stavební firma. Problém většinou nastává u starších domů, kde je třeba renovace schodiště. Řeší se, zda původní schody bourat, nebo jen opravit.

Právě pro opravu jakýchkoli schodů se hodí systém na obložení schodů TopStep. Snadno tak obložíte staré schody a dáte jim nový moderní nádech v podobě dřevěných schodů. Výhoda je především ve snadné montáži, kterou zvládne každý šikovný kutil, v širokém množství různých dekorů a především nebudete muset bourat staré schody. Vše se obloží

Designové prvky schodišť

Velmi oblíbenými se stávají další dekorativní prvky na schodištích. Jedná se především o moderní kovová madla, nebo o designové podsvětlení schodů.

Světla můžete namontovat buď z boku každého schodu, nebo pod jednotlivé postupnice. Příjemné osvětlení tak navozuje příjemnou atmosféru v celém prostoru. Není problém umístit i barevné osvětlení. Toto tedy není výsadou jen luxusních domů, ale osvětlení na schodech si už může dovolit každý.

Kovová madla, koberečky a postupnice, pak mohou dát schodišti opravdu pěkný design, který zaujme každou návštěvu.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)