{LNG: 'tit-reklama'}

Zazimování bazénů se blíží

Sluníčko a s ním i koupací sezóna se rychle blíží ke konci a s ním vystává i potřeba připravit váš bazén na zimní sezónu. Zajistíte tak hladké fungování vybavení bazénu pro další rok a budete se moci těšit na další příjemné koupání.

Řádné zazimování bazénů lze provést za pomoci speciálně vyškolených techniků nebo svépomocí, což není zdaleka tak profesionální. Technik vám předá veškeré užitečné informace a v případě potřeby použije chemické přípravky, které upraví vodu na zimu. Zkušeného technika si můžete objednat u firmy Albixon, která je jedničkou na trhu ve výrobě a prodeji zapuštěných i nadzemních bazénů a jejich příslušenství.

Pokud se přeci jen rozhodnete bazén zazimovat sami, pečlivě následujte přesné postupy a návody, abyste bazénu dopřáli přesně to, co potřebuje. Platí několik základních pravidel, které je třeba dodržet. Jakmile voda v bazénu klesne pod 10 stupňů, nastala ta pravá chvíle pro vaše konání. Zkontrolujte, že je voda čistá a má upravené hodnoty pH. To obnáší správné vyluxování dna i stěn bazénu, propláchnutí filtru, ošetření schůdků, demontovat bazénové světlo, odpuštění filtrační nádoby, odpojení čerpadla a zazimování protiproudu. U technologií otevřete všechny uzavírací ventily a zkontrolujte, že v nich není žádná voda. Nakonec do bazénové vody aplikujte zazimovací prostředek. Detailní postup zazimování naleznete na internetových stránkách www.albixon.cz, pokud si tedy nejste některým krokem jisti, zkontrolujte si návod online.

Ať už si vyberete profesionální zazimování bazénu nebo ho připravíte na zimu sami, věnujte tomuto úkonu dostatečné množství času, abyste bazén dostali na počátku léta rychleji do formy. V případě potřeby kontaktujte servisní středisko a veškeré postupy zkonzultujte. Bazény a jejich příslušenství si vaši péči zaslouží a odmění vás dalším létem plným nevídaných a příjemných zážitků.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)