{LNG: 'tit-reklama'}

Jak na výběr podlahy do koupelny bez starostí? Vinyl je tím pravým řešením

Výběr správné podlahy do koupelny není vůbec jednoduchá záležitost. Jde o rozhodnutí, které ovlivní několik dalších desítek let vašeho života. Budete muset každou neděli drhnout spáry? Neuklouznou na ní děti? A co teprve design. Jak se vám bude líbit za pět let?

6 zásad pro výběr správné podlahové krytiny?

Prvním krokem k výběru té nejlepší podlahy do koupelny je ujasnit si, co od ní vlastně očekáváte.

  • Na prvním místě je určitě bezpečnost. Na podlaze koupelny o vodu není nouze. Proto by měla mít protiskluzovou úpravu.
  • Podlaha musí být jednolitá a správně položená, aby za ni nezatékalo. Žádné škvíry a spáry, kterými by mohla protéct voda.
  • Pokud není vaším koníčkem uklízení, určitě vezměte v úvahu hygieničnost a údržbu podlahy. V koupelně je potřeba uklízet poměrně často, a tak správně zvolená podlaha vám může usnadnit práci.
  • Znáte ten pocit, když vylézáte z teplé vany a došlápnete na nepříjemně chladnou podlahu? To nemá rád asi nikdo z nás. Vyberte proto podlahu teplou, příjemnou na došlap a vhodnou i pro podlahové vytápění.
  • Důležitou roli hraje i estetičnost. Promyslete, jak se podlaha bude hodit ke zbytku vybavení koupelny.
  • Určitě není dobré zapomenout na trvanlivost. Podlaha do koupelny musí být z kvalitního materiálu. Zaměřte se také na její pokládku. Čím lépe je podlaha položena, tím delší je i její životnost.

Proč zvolit vinylovou podlahovou krytinu

Vinylová podlaha patří mezi nejnovější možnosti mezi podlahovými krytinami a dokonale splňuje všechny požadavky zákazníků. Stává se proto stále oblíbenější.

Zaujme svým originálním designem. Dokáže dokonale napodobit vzory dřeva, dlažby nebo kamene, a to v mnoha barevných tónech. Výsledek pak působí velmi věrně a plasticky. Zároveň je možné umístit vinylovou podlahovou krytinu i na netradiční místa, třeba na stěnu, takže při navrhování své vysněné koupelny se můžete opravdu vyřádit.

Pokud si myslíte, že krásný design se nedá sloučit s praktičností a bezpečností, u podlah z vinylu budete překvapeni. Mají protiskluzovou úpravu, disponují antibakteriálním povrchem, který je i antistatický a odolává usazování prachu. Ten se velmi snadno odstraňuje. Podlahu tak stačí jednou za čas vyluxovat a skvrny setřít vlhkým mopem.

Dalším velkým plusem pro vinylovou podlahovou krytinu je její odolnost. Zvládne chemické prostředky, špínu i vodu. Problémem není ani posouvání lehčího koupelnového nábytku nebo zvířecí drápky.

Třešničkou na dortu je příjemný a hřejivý došlap. Pokud si potrpíte na extra komfort, není problém instalace teplovodního podlahového vytápění.

Lepenou, nebo plovoucí vinylovou podlahu?

Existuje několik variant, jak vinylovou podlahu položit. Můžete zvolit buď přilepení k podkladu, anebo nechat podlahu „volně plavat“. V čem se obě varianty liší?

  • Na dokonale rovný podklad zvolte lepenou podlahu. Vinylové role či dílce se přilepí a přesně zkopírují povrch podkladu.
  • Na nerovný povrch si vyberte plovoucí vinylovou podlahu. Pod ni se položí speciální podložka, která vyrovná výstupky či důlky. Vinylové dílce se pak kladou až na ni. Některé plovoucí vinylové podlahy jsou podložkou vybaveny už při výrobě.

Pokud je pro vás podlaha z vinylu jasnou volbou, ale tápete, jakou vybrat, prohlédněte si vinylové podlahy Moduleo. Ty vynikají svou pevností, mechanickou odolností i odolností vůči oděru a vlhkosti. Překvapí vás jedinečným vzhledem dřeva nebo dlažby a věrohodným ztvárněním.

Životnost kvalitní vinylové podlahy může být 30–50 let. A proto byste její výběr neměli podcenit. Nechcete šlápnout vedle? Obraťte se na odborníky z Plancher. Pomůžou vám s výběrem i se samotnou pokládkou.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)