{LNG: 'tit-reklama'}

Stavba bazénu: Co všechno je třeba promyslet a zařídit

Zvažujete, že si postavíte vlastní zahradní bazén? V tomto článku se dozvíte, jak se na stavbu bazénu připravit - a na jaké nejdůležitější věci bychom měli pamatovat.

Právní aspekt

Nejprve bychom si měli říci něco legislativě, která upravuje podmínky budování zahradních bazénů.

V současnosti platná legislativa je ke stavitelům zahradních bazénů poměrně vstřícná. Na výstavbu bazénu do velikosti 40m2 není třeba žádné povolení stavebního úřadu, pokud se bazén bude nacházet v zastavěném či zastavitelném území - a bude stát minimálně 2 metry do sousedního pozemku.

Jiná situace by však mohla nastat v případě, že stavbě bazénu předchází rozsáhlé terénní úpravy, které významně mění charakter pozemku. Takovéto rozsáhlé terénní úpravy doporučujeme předběžně konzultovat se stavebním úřadem. Taktéž některé typy zastřešení bazénu mohou podléhat povinnosti být součinný se stavebním úřadem – a může být u nich vyžadováno ohlášení stavby nebo dokonce i stavební povolení.

Volba dodavatele

Ještě před tím, než učiníte jakékoliv závazné rozhodnutí, se nejprve důkladně seznamte s nabídkami bazénářských firem. A vyberte si kvalitní firmu s dobrými referencemi od zákazníků.

Volba bazénu

Bazény si můžeme rozčlenit podle několika hledisek. Základní dělení bazénů spočívá v rozdělení bazénů na nadzemní bazény, zapuštěné bazény a polozapuštěné bazény. A zapuštěné bazény si dále můžeme rozdělit na skimmerové bazény a přelivové bazény.

Neméně důležitým hlediskem při výběru bazénu je volba dle materiálu. Každý materiál totiž má odlišné užitné vlastnosti. Nejzajímavější jsou dnes fóliové, sklolaminátové, keramické či ALBISTONE® bazény.

Příslušenství k bazénu

Nezapomínejte ani na to, že k bazénu budete potřebovat i nejnutnější příslušenství, jako je například bazénové čerpadlo, bazénový filtr, bazénový vysavač, schůdky… a podobně.  Zvážit ovšem můžete také zakoupení volitelného příslušenství pro zvýšení komfortu: kupříkladu protiproud, osvětlení, tepelné čerpadlo a další.

Dejte pozor při kopání

Před zahájením zemních prací si vždy raději ověřte, zda na místě výkopu nevedou nějaké inženýrské sítě (elektřina, voda, plyn a podobné).

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (1 reakcí)