{LNG: 'tit-reklama'}

Zbavte se vlhkosti v bytě jednou provždy

S vlhkostí bojuje téměř každá domácnost a pokaždé to může mít jinou příčinu. Může se jednat o špatné větrání, nedokonalou izolaci, velké množství květin v místnosti, ale také prasklé potrubí nebo spodní voda. Jak si s vlhkostí porad jednou provždy? Přečtěte si to v našem článku.

 Víte, že…

trávíme v interiérech kolem 90 % svého času? A z toho více jak polovinu doma. Proto by nám nemělo být rozhodně jedno, jaký vzduchu tam dýcháme. Vlhkost vzniká vařením, praním nebo sušením prádla a vlhký vzduch není pro náš organismus příliš prospěšný.

Topte normálně a hodně větrejte

Velmi často se praktikuje názor, že nízká teplota a omezené větrání zabrání vzniku vlhkosti. je to právě naopak, čím je teplota v bytě nižší, tím bude vlhkost vyšší. Takže když budete méně topit ušetříte na vytápění, ale zaplatíte to vlhkostí a plísní.

Svěží vzduch, bystré hlavy

Kvalita vzduchu má výrazný vliv na naší koncentraci, ať už pracovní nebo osobní. Když je v místnosti špatný a vydýchaný vzduch, lidé bývají unavení, podráždění a jejich výkonnost bude rapidně klesat.

Takový vzduch známe z kanceláří, škol nebo úřadů. Proč ho mít ještě doma. Stačí pár jednoduchých kroků, jak mít doma vzduch kvalitní a bez zbytečné vlhkosti. Jaké jsou zásady správného větrání?

  • 3x denně - tolikrát je potřeba za den vyvětrat, obzvláště to platí v koupelně, kuchyni a ložnici, tady je vlhkost nejvyšší
  • zavírejte koupelnové dveře - nebude tak unikat vlhkost do ostatních místností
  • krátké a časté - takové větrání je nejúčinnější

Pro zabránění vzniku nadměrné vlhkosti také poslouží tyto zásady:

  • nesušte prádlo v bytě - pokud je to tedy možné, volte raději balkon, terasu nebo sušárnu, při sušení prádla doma, nechte otevřené okno
  • nestavte nábytek přímo ke zdi - snažte se ho postavit kousek od ní, zabráníte tak srážení vlhkosti za nábytkem
  • používejte poklice - vařte s poklicemi, unikne méně vlhkosti do okolí a navíc bude jídlo rychleji uvařené

Pořiďte si pomocníka

Užitečnými pomocníky jsou vysoušeče vzduchu a tak odvlhčovače vzduchu. fungují tak, že nasají vlhký vzduch, ten se uvnitř ochladí do rosného bodu, zde se vlhkost promění ve vodu, která jde do nádoby, do místnosti se pak vrací vysušený vzduch.

Kdy ani vysoušeče nepomohou

Vlhkost může být způsobená i horšími příčinami, takovými mohou být prasklé potrubí, vytopení sousedy, zatékání netěsnícími okny nebo zemní vlhkost. Pak je potřeba zavolat na pomoc odborníky na vysoušení zdiva.

Ty mají nejen potřebné zkušenosti, vyberou nejvhodnější řešení a také mají potřebné vybavení a nástroje pro vysoušení vlhkého zdiva. Jednou z možností, jak se zbavit vlhkosti stěn kvůli zemní vlhkosti navždy, je aplikovat silikonovou emulzi. Ta se aplikuje metodou nízkotlakého vstřikování.

Jedná se o dodatečnou horizontální izolační vrstvu, která vlhkost odstraní účinně a šetrně. Je možné ji použít na různé druhy vyzdívky, je univerzální. Realizuje se pomocí vstřikování kapaliny bez rozpouštědel, což vytvoří účinnou zábranu proti zemní vlhkosti.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)