{LNG: 'tit-reklama'}

Sponzor článku

Detalon

Detalon - logo
Společnost DETALON, s.r.o. je největší dodavatel profilů, lišt, izolací a dalších konstrukcí a systémů pro obklady a dlažby, balkony a terasy i interiérové podlahy od předních evropských výrobců
Přejít na detail firmy

Novodvorská 138, 142 21 Praha

KERDI - BOARD - novodobé konstrukční desky

Rekonstrukce koupelen je jedna z nejběžnějších a nejčastějších rekonstrukčních prací a to jak v bytech, tak v domech. S moderní dobou také přicházejí moderní materiály, které usnadňují a zlevňují práci. Neboť ta bývá často nejdražší v položkovém rozpočtu stavby. U malých staveb, respektive u rekonstrukcí koupelen je tento náklad nejmarkantnější.

Mezi nové a méně používané materiály patří KERDI-BOARD. Desky, které podobně jako sádrokarton, dokáží skvěle nahradit klasické stavební materiály. Jsou dokonale zpracovatelné, přesné a ohromným způsobem urychlují a zpřesňují práci.

Klasické postupy

Při rekonstrukcích koupelen, ale také ostatních místností v interiéru, pokud nehovoříme o nosném zdivu, se nejčastěji používají sádrokarton a lepené tvárnice. Lepení tvárnic vyžaduje zednickou zručnost a přesnost, sádrokarton má zase omezené použití. Jednoduše řečeno žádný z těchto materiálů není tak univerzální a snadno zpracovatelný jako právě zmíněný systém konstrukčních desek KERDI-BOARD.

KERDI-BOARD – přesnost, rychlost, úspora

Systém konstrukčních desek KERDI-BOARD dodávaný firmou Detalon s.r.o. je vhodný na konstrukce nových stěn, vyrovnávání stěn u hrubých staveb, izolace přechodů a tvorbu různých polic, dozdívání koupelen a dalších stavebních atypů. KERDI-BOARD se při zpracování a dodržování přesností chová podobně jako známý sádrokarton.

Avšak jeho univerzální použití a snadné zpracování klade nižší nároky na časovou náročnost stavby a ulehčuje složité technologické postupy. Což se samozřejmě projevuje na výsledné kvalitě a dodržení smlouvou stanoveného termínu dokončení.


Příklad použití KERDI-BOARD

Právě zmíněná rekonstrukce koupelny je dobrým příkladem pro použití systému KERDI-BOARD. Jakmile je původní koupelna vybourána, a základní příprava na stavbu provedena, za běžných okolností by pro dozdění vany, či sprchového koutu přišly na řadu lepené tvárnice, olovnice, zednické náčiní a um.

Avšak zde přichází KERDI-BOARD. Místo výstavby a lepení tvárnic, snadným způsobem vyříznete (například nožem) požadovaný tvar z konstrukční desky a tuto jednoduše instalujete tam, kde byste jinak museli zdlouhavě zdít. Ostatní běžné práce, jako je dlažba, obklady a instalace zařizovacích předmětů již probíhají standardně přímo na KERDI-BOARD. S prací máte cca půl dne náskok. Finanční úspora ve formě kratší doby ruční práce je již nasnadě.

Navštivte prodejní centra v Praze a Břeclavi, kde Vám systém konstrukčních desek KERDI-BOARD rádi předvedeme a vše vysvětlíme. Podáme Vám informace, připravíme kompletní návrhy řešení a doporučíme vhodnou realizační firmu. V případě, že chcete s KERDI-BOARD pracovat sami, či jste firma a chcete si zvýšit odbornost, rádi Vám poskytneme odborné školení.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)