{LNG: 'tit-reklama'}

Napínané stropy

Napínané fóliové podhledy jsou v České republice poměrně novou, unikátní technologií pro funkční i designové řešení rekonstrukce stropů.

Technologie známá i pod pojmem „napínaný strop“ nebo „barrisolový podhled“ se stala standardním produktem architektů, interiérových designérů i řemeslníků v Německu, Rusku, Rakousku či Francii.

Technologie napínaných stropů

Technologie napínaných stropů spočívá v napnutí speciální fólie mezi stěnami místnosti. Na zdi, případně na strop, jsou připevněny hliníkové profily, do kterých se zasunou plastové harpuny přitavené k okrajím fólie.

Napnutí fólie probíhá při vytopení místnosti na 60 °C, v zásadě se však jedná o celkem jednoduchou rekonstrukci, která nevyžaduje vystěhovávání a následný úklid místnosti.

Kvalita napínaných pohledů

Při výběru firmy vyrábějící napínaný podhled je potřeba zjistit dodavatele fólií. Certifikovaní dodavatelé ze zemí EU dodávají toxicky nezávadné PVC fólie, které nevydávající nepříjemný zápach, což rozhodně není samozřejmostí u firem dovážejících fólie z Číny. Zeptejte se na certifikáty prokazující požární bezpečnost a toxickou nezávadnost.

Výběr fólií

Fólie se vyrábějí v nepřeberném množství odstínů. Základními typy jsou matná, lesklá, strukturovaná a transparentní fólie.

Strukturovaná fólie působí na první pohled jako štuk, transparentní propouští světlo, a nechává tak velký prostor designérům k návrhu osvětlení interiéru.

Z architektonického hlediska je důležitou vlastností napínaných fóliových podhledů možnost tvarovat podhled nebo jeho části dle libosti – zvlnit jej, navazovat na stěny jinak než pravým úhlem atp. Častá je i montáž víceúrovňových stropů.

Využití napínaných stropů

Praktické využití nacházejí napínané stropy v koupelnách, kuchyních, obchodech, barech, bazénech, ordinacích, ale i kdekoli v domácnostech a dalších komerčních prostorách. Na kvalitní fólii se nesráží vlhkost ani prach, hodí se proto do místností se zvýšenými nároky na hygienu.

Zkonzultujte možnosti využití napínaných stropů s českými firmami, které se tímto produktem začaly již zabývat. Využívání fóliových podhledů ve větším měřítku český trh teprve čeká – jednou z firem, která se jako první začala výrobou a montáží napínaných stropů zabývat, je karlovarská společnost Lackfolie, která má za sebou řadu zkušeností s prací v České republice, Německu a Rakousku.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)