{LNG: 'tit-reklama'}

Letní teploty se blíží, pořiďte si klimatizaci

Léto se pomalu a jistě blíží a s ním i nádherné letní teploty. Sami jistě dobře znáte, že v opravdu horkých letních dnech bývá občas doslova k nevydržení. Většina z nás už jistě zažila situaci, kdy se při parních letních dnech vyšplhaly teploty i k 40°C, interiér byl rozpálen na vysoké teploty a uvnitř vaší kanceláře nebo obývacího pokoje bylo nesnesitelné horko. Letos však můžete být na tyto situace připraveni.

Nenechte se příchodem veder zaskočit a ochlaďte si horké letní dny ve vaší domácnosti nebo kanceláři. Jestliže hledáte výrobek, který dokáže ochladit vzduch, snížit teplotu v interiéru i při opravdu vysokých teplotách a upraví vlhkost prostředí ve vašem bytě nebo kanceláři na požadované hodnoty, pak si pořiďte klimatizaci.

Na co se při výběru klimatizace zaměřit?

Dříve než si klimatizaci pořídíte, je dobré zamyslet se nad tím, jaké prostory budou klimatizovány. Také popřemýšlejte na tím, zdali bude klimatizace využívána pouze v létě na chlazení nebo také v zimě na přitápění. Rovněž je důležité, do jaké cenové relace jste ochotni si tento stroj pořídit.

Některé typy klimatizací výrazně zasahují do vybavení a celkového vzhledu interiéru, při jejich výběru je tedy vhodné zohlednit jejich umístění a design. Kromě toho si ještě před samotným výběrem ujasněte, jaké jsou pro vás nejdůležitější parametry výběru. Pro někoho to může být design klimatizace nebo zvýšená šetrnost k životnímu prostředí, čímž vynikají například klimatizace LG.

Pro někoho je důležitá především cena, kterou značně ovlivňuje nejen výkon a design, ale i výrobní značka. Výrobců klimatizací je nespočet, ale odborníci doporučují pořizovat klimatizace především od předních světových výrobců, jako jsou například klimatizace Samsung, Toshiba, Carrier, Panasonic, Daikin nebo LG. Ovšem rozhodujícím parametrem by vždy měl být výkon.

Výkon klimatizace

Výkon klimatizace je základním parametrem při výběru klimatizační jednotky. Mezi faktory, které nejvíce ovlivňují výkon klimatizace, patří například kvalita izolace domu, velikost místností, velikost a orientace oken, množství obyvatel, velikost a výkon osvětlení domu, množství a výkon elektrických spotřebičů, apod. Obecně platí, že čím větší místnost chceme klimatizovat, tím větší výkon by vybraná klimatizace měla mít.

Orientační hodnoty pro určení výkonu klimatizace

Objem místnosti / Požadovaný chladící výkon klimatizace

  • Do 50 m3 / 2 kW
  • 40 - 70 m3 / 2,7 kW
  • 60 - 90 m3 / 3,5 kW
  • 90 - 130 m3 / 5 kW
  • 120 - 170 m3 / 7 kW

 

Jaký typ klimatizace zvolit?

Při výběru nové klimatizace máte mnoho možností. Na trhu dnes najdete celou řadu klimatizačních zařízení různých výkonů a provedení.

Mobilní klimatizace

Nejjednodušším a také nejlevnějším typem jsou mobilní klimatizace, které jsou přenosné a tudíž je můžete umístit tam, kde je právě potřebujete. Jsou určeny pro ochlazení, odvlhčení a filtraci vzduchu. Navíc tento typ klimatizací nepotřebuje instalaci ani speciální montáž.

Pevné stacionární klimatizace

Pevné klimatizace můžete sehnat v několika provedeních:

  • jednodílné klimatizace - Tento typ klimatizací je určen pro montování do oken nebo stěn, tak aby byl teplý vzduch vyfukován ventilátorem ven. Jejich velkou výhodou je montáž bez nutnosti vedení rozvodů, ale nevýhodou je stavební zásah do stěn či oken, z důvodu vývodu pro ventilátor.
  • dvoudílné (splitové) klimatizace - Tento typ klimatizace je tvořen vnější a vnitřní jednotkou, které jsou propojeny chladírenským potrubím. Venku na fasádě, střeše či balkonu se nachází hlučnější části (kompresor, kondenzátor). Uvnitř interiéru je pak umístěna tišší část klimatizace, který je složena z výparníku, který přes ventilátor prohání vzduch cirkulující v místnosti.
  • vícedílné (multisplitové) klimatizace - Druhým typem dělených klimatizací jsou vícedílné multisplitové klimatizace. Na jednu vnější - kompresorovou jednotku jsou připojeny dvě a více vnitřních jednotek.
Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)