{LNG: 'tit-reklama'}

Příjemné pracovní prostředí s klimatizací

Většina z nás tráví denně několik hodin v uzavřených prostorách. Abychom se cítili v práci příjemně a práce nám šla od ruky, je potřeba zajistit ideální pracovní prostředí. Kromě pohodlné židle, dostatečně velkému stolu i prostoru kolem, je důležité se zaměřit i na příjemnou teplotu a vzduch.

Pokud se kanceláře a další pracovní prostory správně a dostatečně nevětrají, nezajistí se odvod znehodnoceného vzduchu, příjemná teplota a optimální vlhkost, může se stát, že budeme v práci pociťovat zvýšenou únavu, hůře se nám bude přemýšlet i pracovat a v delším časovém horizontu se mohou dokonce objevit zdravotní potíže. Co tedy s tím?

Optimální hodnoty:

  • Vlhkost by se měla pohybovat kolem 40 - 70 %. Nižší vlhkost může pak vysušovat sliznici i pokožku a lidem se bude špatně dýchat.
  • Optimální teplota neexistuje, protože každý člověk je jiný. Ideálně by se měla pohybovat kolem 21 - 23 °C, což je komfortní zóna, kdy lidem není ani příliš horko, ani přílišná zima.

Pravidelně větrejte

Každodenní pravidelné větrání je důležité kvůli výměně vzduchu. Je třeba to ale dělat správně. Otevřít okno jen tak úplně nestačí. Jinak se totiž větrá v létě a jinak v zimě. Správná technika je důležitá zejména u plastových oken, která dobře těsní.

Aby se v interiéru nehromadila vlhkost a nevznikaly plísně, je potřeba větrat opravdu pravidelně. A to vždy tak, aby se vzduch v místnosti vyměnil. Doporučujeme ráno vyvětrat všechny místnosti s okny dokořán po dobu 5 minut. V průběhu dne pak větrejte v závislosti na vlhkosti v místnosti.

V zimě si vystačíte s větráním 4 až 6 minut každý den. Na jaře a podzim je potřeba větrat 10 až 20 minut a v létě by měla zůstat okna otevřená půl hodiny.

Pořiďte do kanceláře moderní klimatizaci

Klimatizace slouží pro tepelnou úpravu a filtraci vzduchu nejen v jednotlivých místnostech, ale také v celých budovách. Do kanceláří a firem se využívají klimatizační systémy pro vytvoření optimální teploty a vyvážení vzduchu a vlhkosti.

Ve velkých vedrech nedoporučujeme to s klimatizací nějak přehánět. Rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou by neměl být vyšší než 5-7 °C.

Na co se při výběru zaměřit?

  • výkon klimatizace,
  • hlučnost,
  • energetická náročnost,
  • další přídavné funkce.

Před nákupem doporučujeme se poradit s odborníkem. Na trhu je velké množství klimatizačních zařízení, které se od sebe liší výše zmíněním i pořizovací cenou a není lehké se ve všech typech vyznat a vybrat to pravé.

Starejte se o klimatizaci

Po pořízení je potřeba myslet i na servis klimatizace, který je nesmírně důležitý pro správný chod. S tím pomůže specializovaná firma nebo mechanik vlastnící potřebnou techniku. Nejčastěji se provádí servis chlazení a plnění klimatizace.

Ohodnoťte článek * * * * *
Vstupte do diskuse (0 reakcí)